skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Як підключитися до мереж без посередників, розповіли вінничанам енергетики

Розпочався активний сезон приєднання нових споживачів до електричних мереж. Цей процес – досить тривалий та фінансово затратний. Тому сьогодні часто з’являються фірми-посередники, які пропонують за певну суму «допомогти» новим абонентам вирішити всі питання з енергетиками. Але тоді замовник сплачує і фірмі за послуги, і офіційний рахунок за приєднання. Суми набігають позахмарні. Щоби уникнути непорозумінь, енергетики області закликають населення приєднуватися до електричних мереж без посередників, а лише безпосередньо за допомогою сервісу «Вінницяобленерго».

Оформити заявку можна на сайті

На цю тему сьогодні, 17 березня, в офіційному медіацентрі Вінницької ОВА відбувся спільний брифінг директора сервісного центру АТ «Вінницяобленерго» Віталія Глущенка та директора технічного АТ «Вінницяобленерго» Юрія Луньова. Спікери нагадали існуючий алгоритм оперативного та якісного підключення до електричних мереж нових побутових споживачів без переплат.

Щоб уникнути недобросовісних посередників, паперового документообігу, а також зекономити свій час, Віталій Глущенко закликав замовників послуги приєднання до електричних мереж скористатися на офіційному вебсайті АТ «Вінницяобленерго» постійно діючим сервісом «Особистий кабінет»:

Зареєструвавшись в «Особистому кабінеті» і скориставшись цим сервісом, можна отримувати інформацію стосовно всіх етапів приєднання; отримати технічні умови, рахунки та іншу супровідну документацію. Докладна інструкція з користування «Особистим кабінетом» є на сайті, як і покрокова інструкція, яким чином подати заяву на приєднання, – сказав спікер.

Після отримання технічних умов замовник має 20 діб для сплати рахунку за приєднання до електричних мереж. Термін реалізації стандартного приєднання складає для першого ступеню – 45 календарних днів, для другого – 60 днів.

Нестандартне приєднання є двох типів: «під ключ» та з проектуванням лінійної частини приєднання замовником. Послуга з нестандартного приєднання «під ключ» передбачає виконання комплексу робіт, що відповідає стандартному приєднанню та виконується за тією ж процедурою. Рахунок складається з плати за приєднання потужності  та плати за лінійну частину приєднання. Терміни залежать від заявленої до приєднання потужності: це 120, 230, 280 або 350 календарних днів.

Послуга з нестандартного приєднання з проектуванням замовником лінійної частини приєднання надається оператором системи розподілу у строки без урахування строку на проектування електричних мереж лінійної частини приєднання. Проєктну документацію замовник виконує самостійно або звертається до оператора системи розподілу із заявою про надання послуг із розробки проєктно-кошторисної документації, – зазначив Віталій Глущенко.

Як отримати техумови на приєднання

Техумови на підключення електрики – це перелік вимог з боку АТ «Вінницяобленерго», який необхідно виконати для приєднання до мереж майбутнього споживача.

Технічні умови видаються для визначення ресурсних можливостей як замовника, так і компанії з підключення до електромереж, – розповів Юрій Луньов. – Існує два типи приєднання до мереж. Стандартне – це приєднання електроустановки замовника до діючих мереж оператора системи розподілу на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання. Цей тип диференціюється за ступенем потужності: перший ступінь – до 16 кВт включно; другий ступінь – від 16 кВт до 50 кВт включно. Нестандартне приєднання передбачає потужність вище, ніж 50 кВт.

Для отримання технічних умов із приєднання до електричних мереж АТ «Вінницяобленерго» замовнику необхідно звернутись в «єдине вікно» відповідного району електричних мереж незалежно від типу приєднання, з заявою встановленого зразка та необхідними документами.

Документи, необхідні для отримання технічних умов:

  • копія паспорта у разі відсутності унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (для фізичних осіб);
  • належним чином оформлений документ, що посвідчує право на представництво інтересів особи у випадку подання заяви представником;
  • копія документа, що підтверджує право власності чи користування об’єктом нерухомого майна у разі відсутності відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • графічні матеріали із зазначенням місця розташування об’єкта (об’єктів) замовника, земельної ділянки замовника та прогнозованої точки приєднання (для об’єктів, що приєднуються до електричних мереж уперше);
  • техніко-економічне обґрунтування;
  • інформаційна довідка-повідомлення (довільної форми) щодо наявності або відсутності намірів брати участь в аукціоні з розподілу річної квоти підтримки (для суб’єктів господарювання – виробників відновлюваних джерел енергії).

Після видачі техумов на підключення електроенергії йдуть стадії проєктування, узгодження обліку, погодження акту балансової належності, параметризації приладів обліку, вивчення та заповнення договору.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото автора

Читайте також

Підробили рішення Вінницької міськради і незаконно приватизували землю

У «Вінницяобленерго» пояснили, чому відключення відбуваються не за графіком

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top