Мерія ігнорує думку родичів загиблих, вважають підписанти петиції

У березні цього року з Європейської площі Вінниці зник «острівець пам’яті». Прапорці, поставлені родинами загиблих воїнів, перенесли на площу Тараса Шевченка, що вельми обурило багатьох вінничан. Один із родичів полеглих склав петицію щодо повернення символів на попереднє місце. Попри те, що звернення набрало необхідну кількість підписів, міська влада відмовилася виконувати прохання.

Міська рада відхилила прохання перенести прапорці
Про цю ситуацію ми писали раніше. Вінницька міська рада розглянула петицію, але відмовилася виконати прохання підписантів. Вважає, що на площі Тараса Шевченка місце вшанування героїв облаштоване на тимчасовій основі, а масштабний Пантеон Героїв буде встановлено після війни:
– Визначення даного місця вшанування було запропоновано родинами загиблих Захисників та Захисниць України Вінницької МТГ, обговорено на зустрічах та погоджено. Крім того, виконавчим комітетом міської ради розроблено та затверджено Церемоніал віддання шани військовослужбовцям і учасникам добровольчих формувань, які загинули під час російсько-української війни. Впродовж року на площі Шевченка перед пам’ятним знаком «Небесній Сотні та загиблим героям російсько-української війни» проводиться Церемоніал віддання шани з нагоди Дня Незалежності, Дня Конституції, Дня Соборності, Дня захисника України, інших календарних і пам’ятних для держави чи Вінницької міської територіальної громади дат. Масштабне і повноцінне вшанування полеглих Захисників і Захисниць України, у вигляді Пантеону Героїв, буде реалізовано шляхом консультацій з родинами Героїв, публічних обговорень та конкурсів після завершення війни та справедливого миру.

«Місце вшанування Героїв має бути біля Вежі»
Проте родичі захисників, які загинули на війні, не вважають, що треба чекати закінчення війни. Вони переконані, що ми маємо гідно вшановувати полеглих щодня. Про те, що міська влада проігнорувала думку родин загиблих та тих, хто підписав прохання, розповіла «СічНьюз» одна із підписанток петиції, громадська активістка, журналістка Тетяна Куц:
– Я вважаю, що місце вшанування Героїв має бути біля Вежі. Там перебуває набагато більше людей, там гуляють гості міста, батьки з дітьми. Повернення прапорців на Європейську площу навіть несе виховний момент. Щоб діти бачили, скільки гине людей за те, щоб вони мали сьогодні свою країну, щоб вони мали майбутнє. А біля музею набагато менше проходить людей, там не гуляють батьки з дітьми. А лише ті, хто відвідує це місце цілеспрямовано, та ті, хто йде додому з роботи через центральний міст. І біля музею це місце невідповідне для острівця пам’яті: стоять ті прапорці при дорозі, вітер їх завіває, падають, сніг розтанув – прапорці у болоті… Хтось поряд самокати припаркував, хтось собаку вигулює.

«Хочуть знівелювати ці втрати»
Стосовно того, чи перенесе вона прапорець, встановлений на честь загиблого брата Володимира Копійки, назад до Вежі, Тетяна відповіла, що на новому місці біля музею родичі не знайшли його. А інший ставити категорично відмовляються:
– Думаю, що надалі родичі будуть ставити прапорці і там, і там. Хто де захоче. Я вважаю, що рідні загиблих могли б самостійно облагородити острівець пам’яті там, де вони хочуть. Ніхто не має права рідним, які втратили на війні найдорожчих людей, вказувати, де ставити пам’ятну символіку. Їхні сини, чоловіки, брати віддали свої життя… Але, на жаль, для одних війна триває, для інших її немає… Думаю, міська влада спеціально перенесла прапорці в менш людне місце, щоб суспільство не бачило, які людські втрати ми несемо. Таким чином хочуть знівелювати ці втрати, ці подвиги Героїв.
І додала, що не бачить сенсу знову звертатися з цим проханням до міськради.
Читайте також:
Ображені родичі загиблих захисників повертають прапорці на Європейську площу
Конфлікт із родинами полеглих воїнів через заповіт “Грєнки” наростає
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»