Володимир Козюк, Віктор Бронюк та юні херсонці створили картину-рекордсменку

Садиба Вінницького обласного центру культури «Щедрик» сповнилася дитячим щебетом, музикою, барвами весни та фарбами у прямому сенсі. Під керівництвом відомого художника Володимира Козюка дітки-переселенці із Херсонщини створили унікальне полотно.

Голос України, що звучить через пензлі
Це стартував мистецький проєкт «Моя хата не скраю», під час якого створили унікальну спільну картину. Робота є уособленням голосу України, що звучить через пензлі, барви та серце кожного учасника. Це мистецтво є своєрідним протестом проти війни, культурним спротивом.
Проєкт реалізується за ініціативи народного художника України Володимира Козюка, Вінницької обласної військової адміністрації, управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики, Вінницького обласного центру культури «Щедрик» та Вінницького обласного художнього музею.
Полотно малювали 50 українських дітей, які втратили дім, але не втратили свою мрію. Проєкт є частиною міжнародного руху Art through the awareness, до якого вже долучилися понад 500 митців із 50 країн.
Свою підтримку ініціативі висловили видатні люди зрізних країн світу. Серед відомих українців – митець Іван Марчук, Голова ВРУ Руслан Стефанчук, міністр Матвій Бідний, народні депутати Марія Мезенцева, Ірина Борзова, Ростислав Тістик, Тетяна Циба, політичні діячі Ірина Нікорак, Марина Ставнійчук, Катерина Одарченко; спортсмен Сергій Богачук, олімпійський чемпіон Олександр Абраменко, чемпіони світу Віктор Дорошенко, Сергій Радченко, Володимир Оснік, президент ISKA Олег Мандзюк; громадські діячі Ольга Дернова, Оксана Старак-Повякель, Олег Іваненко, Влада Литовченко, Микола Філонов, представники діаспор, лідери думок, інтелектуали; зірки культури і шоу-бізнесу Віктор Бронюк, Ярослава Руденко; воїни Андрій Підлісний, Юрій Басюк, Ахмад Ахметов.

Полотно претендує на Національний рекорд України
– У час, коли війна зруйнувала безліч домівок, ми говоримо про дім як про символ життя, про безпеку, про мрії , про надії. Разом із Народним художником України Володимиром Козюком наші діти сьогодні створять спільну картину, яка покаже, що навіть у складні часи ми здатні будувати, а не руйнувати, – зазначила на відкритті свята директорка ВОКЦ «Щедрик» Наталя Сентемон.
– Все, що буде зображене на полотні, буде увічнене і стане ресурсом культурної демократії. Ми покажемо усьому світові, що ми – найкраща нація. Через культуру, через мистецтво сьогодні, під час війни, ми можемо кричати на ввесь голос, усьому світові, що ми – незалежні, непереможні. Ми завжди раді підтримати проєкти Володимира Козюка. Завдяки нашій співпраці ми вже здобули три рекорди України. І це свідчення того, що Вінниччина у культурному сенсі є найкращою в Україні, – зазначила начальниця управління культури та креативних індустрій Ольга Дернова.
– Пізніше спільна робота буде презентована на провідних міжнародних подіях, виставках і форумах. У тому числі – на благодійному аукціоні восени 2025 року. Вже подана заявка на Національний рекорд України як найбільший артманіфест, створений дітьми в умовах війни, – повідомив художник Володимир Козюк.

Радісні та пофарбовані
Дітки, що долучилися до праці, залишилися щасливі, радісні, хоч і трохи замурзані фарбою. Матусі охоче розповідали про своїх художників:
– Ми з Херсона, проживаємо у Вінниці майже три роки. Дізналася про подію з нашої групи, прийшла сюди зі своїми трьома доньками. Це Каміла, Аліса і Тая, – розповіла Олена.
– Це моя доня Віка. Їй буде шість років. Запросили з нашої організації, – розповіла Наталя, яка приїхала до Вінниці із Херсона.
А для занадто активних учасників відомий художник експромтом створював розмальовки. Особливу увагу юних художників привернула участь у малюванні Віктора Бронюка, відомого усім як соліста гурту «ТІК», а сьогодні – директора обласної філармонії. Дітки залюбки фотографувалися із зіркою та веселися.

Читайте також:
Зі сльозами на очах Володимир Козюк представив 24 картини про війну
«Життя без зупинок»: пересувна виставка робіт юних херсонців завітала до Вінниці
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз», фото автора