ШІ «допоміг» реставрувати сходи Артинова: історична пам’ятка занепадає

Сходи архітектора Григорія Артинова – не просто інженерна споруда, а одна з живих історичних пам’яток Вінниці, що десятиліттями вабить до себе як місцевих мешканців, так і численних туристів. Розташовані у мальовничому парку імені Кумбарі, на території колишнього панського маєтку, сходи є свідками багатої історії міста на Південному Бузі.
Історичний шарм
Занурюючись в історію,можна дізнатися, що колись у цій локації діяла річкова переправа, а біля затонулого острова з промовистою назвою «Спорт» місцеві мешканці активно займалися водними видами спорту. Сьогодні ж з оглядового майданчика поруч зі сходами відкривається чудовий панорамний краєвид на стрімкі води Південного Бугу та Київський міст, роблячи це місце ідеальним для милування природою та міськими пейзажами.
Сходи Артинова стали улюбленим місцем зустрічей для вінницької молоді. Тут збираються компанії, щоб поспілкуватися, розділити піцу, насолодитися атмосферою та вражаючими краєвидами. Місце, безумовно, має свій особливий шарм та потенціал.
“Страшно не доглянуте місце”
Однак за атмосферністю та красою ховається гірка реальність – стан історичної пам’ятки викликає серйозне занепокоєння. Місцеві мешканці відкрито говорять про болючу проблему занедбаності.
Місце гарне, атмосферне, з гарним панорамним видом, але страшно не доглянуте, на жаль. Сходи розвалюються, розмальовані, не прибирається регулярно, – діляться вінничани.
Тріщини, графіті та відсутність належного догляду псують враження від колись величної споруди.
Окремої уваги заслуговує цікавий факт. Деякі старожили стверджують, що раніше сходинки налічували 178 ступенів, проте вінничанин Олександр Прокоф’єв висловлює сумніви щодо цієї цифри.
Я двічі рахував сходинки. І їх там не більше 100, можливо і менше, – зазначає він.

Візія відродження за допомогою ШІ
Усвідомлюючи цінність сходів Артинова як історичної та культурної пам’ятки, а також необхідність їх збереження, журналісти «СічНьюз» вирішили дослідити, яким могло б стати це місце після реставрації. Звернувшись до можливостей сучасних технологій, зокрема, штучного інтелекту, було створено візію оновленого простору.
Штучний інтелект запропонував дизайн-концепцію, яка передбачає дбайливу реставрацію самих сходів зі збереженням їхнього автентичного вигляду, інтеграцію сучасних рішень для безпеки та комфорту (наприклад, освітлення, поручні) та благоустрій прилеглої території, що підкреслить мальовничість локації та зробить її ще більш привабливою для відпочинку та прогулянок.

Читайте також:
Велика небезпека від маленького кліща: на Вінниччині вже 25 хворих на бореліоз
Таємниці вінницьких катакомб: факти та легенди
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”