Пам’ятають перше травня як масову пиятику та не сумують за вихідними

Погодьтеся, кожен із нас має свої улюблені свята. Це релігійні та світські (Великдень, Різдво, Новий рік), загальнодержавні свята (День Незалежності і День Конституції). А також є у нашому календарику події соціально значимі, як-от Міжнародний день жінок чи день праці. З початком російсько-української війни «червоні» календарні дні, які раніше навіть у будні були вихідними, стали звичайними сіро-робочими.

Кореспонденти «СічНьюз» запитали вінничан та вінничанок різного віку, яке у них ставлення до того, що четвертий рік поспіль ми не маємо додаткових святкових вихідних. А також, чи відзначають вони Перше травня і що знають про Міжнародний день праці. І результати опитування, до слова, здивували нас: практично ніхто не скаржився на відміну додаткових вихідних. А за «днем солідарності трудящих» вінничани не ностальгують.

Діана Георгіївна, 62 роки, пенсіонерка, частково працює:
Стосовно Першого травня. Нас примусово гнали на паради (у часи СРСР – пр.авт.). Примусово, бо не було у мене особливого бажання йти на ці масові збіговиська. Такі спогади не з приємних, бо я взагалі не люблю масового скупчення людей. Взагалі не святкую нічого. З приводу відміни додаткових вихідних – мені байдуже, бо я без вихідних.

Владислав, 19 років, студент:
Перше травня не святкуємо, про свято не знаю нічого, лише назву, а так більше нічого конкретного. Стосовно відміни вихідних – нейтральне ставлення.

Анастасія, 24 роки, працює в торгівельному центрі продавчинею мобільних аксесуарів:
Ні, ми не відмічаємо Перше травня. Нічого не знаю про це свято. Я вважаю: якщо державне свято припадає на будень, то не варто святкувати. Це , звичайно, особистий вибір кожного, але я підтримую те, щоб не святкувати.

Крістіна, 17 років, студентка аграрного університету:
Нам однаково, чи буде вихідний, чи ні. Просто нам потім все одно відпрацьовувати ці теми. Тому думка стосовно вихідних залежить від людей, які святкують, у яких немає потім відпрацювання цього дня, то їм байдуже.
Перше травня? (сміється). Ні, не знаю. «Майовки» були з батьками і більше зі старшими людьми, з родиною. І все.

Ганна, 18 років, студентка аграрного університету:
Зараз не час, щоб святкувати. Легше було, коли були додаткові вихідні. Але зараз такий час, що навіть і святкувати не хочеться. Навіть немає того настрою, щоб радіти та святкувати.

Анатолій, 52 роки, громадський активіст:
Перше травня зараз не святкую. Вважається, що це день трудового народу, коли боролися за працю, щось таке. Я вже не пам’ятаю. Бо це ще з радянських часів свято. Як святкували тоді? Колись комуністи влаштовували «майовки», всіх вивозили на природу і влаштовували масову «попойку». Всі, хто застав радянську владу, пам’ятають це. Спеціально було масове споювання населення, щоби впевнити людей, що у нас все добре при СРСР. Що при комуністах добре жити. Це була така масова акція. Всі розуміли, що це не так, але їхали просто, бо був привід напитися. Когось зустріти з друзів – і все. До відміни вихідних – нормальне ставлення. Ну які під час війни можуть бути державні свята. А ті хлопці, які сидять в окопах, як вони це сприймають? Як їм – вони гинуть, а ми за їхніми спинами справляємо свята? Тобто це нормально – взагалі відмінити свята. В Україні щодоби можна підіймати траур. Бо не було дня, щоб в Україні ніхто не загинув.
Читайте також:
Вінничанам важко відмовитися від російської музики – опитування «СічНьюз»
Українці виступили проти виборів під час війни – опитування «СічНьюз»
Оксана НІКІТІНА, Яна ТИХОЛАЗ, «СічНьюз», фото автора