77-річний велосипедист розповів про вінницьких «велогонів» та подорожі

Технології нестримно крокують уперед, але велосипед, винайдений у 19-у столітті, залишається частиною нашої сучасності. Для когось – як спорт чи хобі, для інших – зручний та дешевий спосіб пересування, а дехто вважає цей винахід справжнім культурним феноменом та важливим інструментом соціалізації.
Сьогодні, 3 червня, у світі святкують День велосипедиста. Це свято всіх тих, хто любить їзду на двоколісному транспорті, подорожі, рух та позитивне спілкування в колі однодумців.
На велосипеді – зі школи і донині
Журналістка «СічНьюз» поспілкувалася з велосипедистом із понад 60-річним стажем (буквально зупинила його під час їзди на велосипеді), заступником голови Вінницької обласної ради ветеранів фізичної культури і спорту Георгієм Самковим. Він у молодості проїжджав дистанції довжиною 200 кілометрів. А нині, у свої 77 років, також не цурається двоколісного транспорту.
Ветеран вінницького спорту розповів, що життя з велоспортом пов’язав ще у дитинстві. Він народився у Хмільнику. Там під час навчання почав ходити до спортивної школи (на відділення велоспорту).
– Тоді були у нас такі моделі, як «Старт шосе», «Спутник», напівгоночні велосипеди, – згадує спортсмен. – І на цих велосипедах ми тренувалися та їздили на змагання. Перший мій тренер – Май Михайлович Федосов, який потім став директором спортивної школи. Я на нього казав «Травень Михайлович». Йому вже нині 88 років; досі спілкуємося.
Уже по завершенні школи Георгій Самков мав рівень кандидата в майстри спорту України. Потім поступив в педуніверситет на факультет фізвиховання. Там теж продовжував тренуватися і займатися велоспортом.

«Велогони» – люди, закохані у велоспорт
Для спільноти вінничан, об’єднаних любов’ю до велосипедів, створена вайбер-група з назвою «Велогони». У цьому чаті – до двох десятків людей тримають постійний зв’язок: активно спілкуються, вітають один одного, організовують спільні поїздки та свята, діляться новинами – іноді, на жаль, і сумними. Є у цій спільноті й велотренери: Володимир Липкань, Василь Пастернак, голова обласної федерації велоспорту та інші.
«Велогони» організовують спільні поїздки, як дальні (наприклад, щорічні поїздки до Почаєва на Тернопільщині), так і на середні відстані, приміром, на 50 км довкола Вінниці.
– А ще ми щороку зустрічаємося в кожну останню суботу вересня на честь пам’яті тренера, якого ми вважаємо засновником нашого велоспорту. Він уже давно помер, це Олександр Петрович Іванов. Ми збираємося, згадуємо цікаві історії. Кожен щось пам’ятає та ділиться тим, що на серці. І на велосипедах на зустріч приїжджає, хто може.
Чи стане Вінниця містом велосипедів
А ще цікаво, чи вважає ветеран спорту Вінницю велосипедним містом. Адже у нас чимало містян користуються цим транспортом, багато велодоріжок свого часу зробили, чимало школярів добираються на навчання роверами. Але повальної моди на велосипед не бачимо. На це Георгій Георгійович відповідає, що вважає, що у нас достатньо хороші умови для розвитку велоспорту. Однак його прихильникам варто остерігатися автомобільного транспорту. Адже велоспорт – також травматичний.
Георгій Самков зізнався, що сьогодні для нього велосипед – це додаткова можливість рухатися, а отже – бути здоровішим. Його донька також має велосипед, хоча їздить на рівні любителя. І обіцяє невдовзі на ньому приїхати до батька на день народження.
А ми вітаємо усіх велозалежних, велопочатківців та велоспортсменів із цим чудовим святковим днем та неймовірним захопленням!
Читайте також:
Спорттовариству «Спартак» сьогодні – 90 років!
Рекордна кількість провідних спортсменів Вінниччини отримала обласні стипендії
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»